Panhard EBR 105 EGZEKUTOR

Rozgrywka

Jeśli chodzi o pancerz, to nie ma specjalnie o czym mówić. W przypadku Panhard EBR 105 tylko wieża zmieniła się w porównaniu do EBR 90. Ale pancerz wieży jest tak naprawdę słabszy niż w poprzednim pojeździe, więc uważaj na pociski odłamkowo-burzące. Dysponując najwyższą aktualnie prędkością w grze, powinieneś stale być w ruchu, aby zmaksymalizować swoje szanse na przetrwanie. Im szybciej się poruszasz, tym trudniej Cię trafić.

Zasięg widzenia został poprawiony, ale i tak ma jedną z najniższych wartości na poziomie X. Pamiętaj o ulepszeniu go za pomocą poniższego wyposażenia i umiejętności załogi. Za to dzięki niesamowitej prędkości i wysokiej wartości kamuflażu, możesz grać odważnie, nie bojąc się o to, że zostaniesz zlikwidowany, jeśli przeciwnik Cię wykryje.

Podobnie jak wiele innych czołgów lekkich/średnich, ten pojazd jest wyposażony w działo 105 mm. Uszkodzenia na strzał są zadowalające, ale musisz uważać na niską wartość penetracji. Unikaj czołgów super-ciężkich i innych gruboskórnych pojazdówi staraj się skupić na słabszych celach. Twoja niesamowita stabilizacja, czas celowania, celność i prędkość pocisków ułatwią Ci trafienie celów w ruchu przy każdej prędkości. Zabierz ze sobą trochę pocisków OB, aby niszczyć słabsze pojazdy, bo te pociski mają wysoką wartość penetracji i uszkodzeń.

Zarys historyczny

Panhard EBR (Panhard Engin Blindé de Reconnaissance , francuski : Armored Reconnaissance Vehicle) to samochód pancerny zaprojektowany przez Panharda dla armii francuskiej, a później używany na całym świecie, w szczególności przez armię francuską podczas wojny algierskiej i armii portugalskiej podczas portugalskiego Wojna kolonialna w Angoli , Mozambiku i Gwinei Bissau .

EBR jest pojazdem rozpoznawczym na kółkach 8×8, zaprojektowanym przed II wojną światową , ale produkcja rozpoczyna się dopiero później, z ponad 1200 pojazdami produkowanymi po 1954 roku. Lekko opancerzony EBR był uzbrojony w 90 mm FL-11 lub 75 mm armata znana jako FL-10 lub L / 48 w nowatorskiej wieży oscylującej i obsługiwana przez maksymalnie cztery pistolety maszynowe 7,5 mm, jedna współosiowa, jedna obsługiwana przez kierowcę, jedna przez drugiego i przez dowódcę, chociaż ta ostatnia nie została znaleziona we wszystkich EBR-ach. EBR miał czteroosobową załogę (w tym dwie w wieżyczce),  i był napędzany przez 200-konny (150 kW), 6-litrowy [ 12- pozycyjny, 12-cylindrowy, chłodzony powietrzem, 12-cylindrowy silnik (z podwójnym gaźnikiem i 6,6 : 1 kompresja, umożliwiająca pracę na benzynie o niskiej liczbie oktanowej ). Na podstawie dwucylindrowego silnika Panharda zamontowano go pod podłogą przedziału bojowego, co miało niefortunny wpływ na konieczność demontażu wieży w celu przeprowadzenia poważnych napraw silnika.

Zaprojektowany w 1951 roku przez Panharda, OBE  użył symetrycznego przodu i tyłu z dwoma pozycjami dla kierowców. EBR może osiągnąć prędkość 100 km / h (62 mph) na 14-calowych (36 cm), 24-calowych (61 cm) średnicach kół z oponami Michelin i rurkami Veil-Picard, które posiadają serię wypełnionych azotem komórek, pozwalające im wchłonąć trafienia pocisku i nie uszkodzić koła.

 Pancerny kadłub jest zamontowany na 8-kołowym napędzie, z 4 wewnętrznymi metalowymi kołami, które można podnieść do jazdy po drodze. Cztery centralne koła mają aluminiowe felgi ze stalowymi ostrogami , oddzielone gumowymi blokami;przy rozstawieniu wszystkich ośmiu kół, nacisk na podłoże wynosi tylko 0,7 kg (1,5 funta) na 1 cm2 (0,16 na 2 ).

 Przy rozstawieniu wszystkich ośmiu kół, nacisk na podłoże wynosi tylko 0,7 kg (1,5 funta) na 1 cm2 (0,16 na 2 ).

 Pancerny kadłub jest zamontowany na 8-kołowym napędzie, z 4 wewnętrznymi metalowymi kołami, które można podnieść do jazdy po drodze. Cztery centralne koła mają aluminiowe felgi ze stalowymi ostrogami , oddzielone gumowymi blokami; przy rozstawieniu wszystkich ośmiu kół, nacisk na podłoże wynosi tylko 0,7 kg (1,5 funta) na 1 cm2 (0,16 na 2 ).

Model 1954 poprawia uzbrojenie z wydłużoną lufą 75 mm, dając prędkość wylotową 1000 m / s. Wreszcie, wersja z 1963 roku jeszcze bardziej wzmacnia siłę ognia za pomocą działa 90 mm.

Author: bubala